Самоскид – вантажний автомобіль, без якого не обійдеться жодне будівництво. Існує кілька видів самоскидів: дорожні, кар’єрні, зчленовані та самоскиди для підземних робіт. Незважаючи на різні сфери застосування та технічні характеристики, функції у них однакові: перевозити легковагий сипучий вантаж (жвір, пісок), а також скелясту руду, глину та вугілля.
Самоскид
Зупинимося докладніше на кожному виді самоскидів.
Дорожній самоскид . Даний вид використовується при будівництві та ремонті доріг, у будівництві житлових будинків та на промислових об’єктах. Сама назва самоскида свідчить, що його можна використовувати на дорогах загального призначення. Вантажопідйомність сучасних дорожніх самоскидів сягає сорока тонн. Дані самоскиди випускають усі виробники вантажної техніки, тому що це найпопулярніший вид техніки.
Кар’єрні самоскиди працюють на великих родовищах корисних копалин у всьому світі. Ці гіганти здатні переміщувати вантаж вагою 363 тонн. Найбільший кар’єрний самоскид у світі Caterpillar 797B має власну масу 280 тонн.
Шарнірно-зчленовані самоскиди , на відміну від звичайних кар’єрних самоскидів, мають гарну прохідність, тому незамінні в кар’єрах з видобутку корисних копалин, вугілля, де бездоріжжя є постійним робочим середовищем. Вантажопідйомність зчленованих самоскидів сягає 45 тонн.
Самоскиди для підземних робіт використовуються там, куди звичайний не зможе дістатися через свої габарити. Даний тип техніки можна побачити в невеликих шахтах і тунелях, що будуються. Технічні характеристики даних вантажівок дозволяють перевозити вантаж вагою від тридцяти п’яти до п’ятдесяти п’яти тонн, але існують рекордсмени з вантажопідйомністю у вісімдесят тонн. Найбільш відомі підземні самоскиди марок.
Класифікують самоскиди і за видами розвантаження: задня, двостороння, бічна та універсальна. Важливим є також кут нахилу кузова, адже від цього залежить швидкість роботи. Деякі машини мають примусове розвантаження за допомогою шнека. Кузови теж мають різну форму залежно від призначення машини. Це може бути платформа або бункер з примусовим розвантаженням або бункер, що з’їжджає, або платформа (вантаж висипається сам). Кузов виготовляється повністю із металу. Його обсяг залежить від моделі та призначення техніки. Для зручності та збільшення кількості вантажу, що доставляється, самоскиди можуть пересуватися разом із самоскидним причепом у складі автопоїзда. Це дозволяє перевізникам заощаджувати.
Для транспортування сипких вантажів також можуть використовуватися бортові, тентовані вантажівки, контейнеровози, але самоскиди більш практичні, оскільки дозволяють заощаджувати на розвантажувальних роботах.
Усі марки:
ASTRA, CAMC, DAF, DONGFENG, FAW, FORD, FOTON, GINAF, HINO, HONGYAN, HOWO, HYUNDAI, INTERNATIONAL, ISUZU, IVECO, JAC, MAN, MERCEDES, MITSUBISHI, NAVECO, NISSAN, NORTH BENZIA, RENAULT , SISU, TATA, TATA DAEWOO, TATRA, VOLVO, WESTERN STAR, ГАЗ, ЗІЛ, КАМАЗ, КРАЗ, МАЗ, МАЗ-МАН, МЗКТ, ПІНГО-АВТО, ТОНАР, УРАЛ.